Firanka dziecięca - Zwierzaki

Tuż po narodzinach, dziecko potrzebuje warunków jakie zbliżone są do tych panujących w brzuchu matki. W związku z tym, młodzi rodzice zadbać muszą o to, aby zawsze było mu ciepło, by czuło się ono bezpieczne i było osłonięte przed nadmiarem bodźców płynących z otoczenia. Aby nic nie zakłóciło komfortu maluszka, warto szczególną uwagę zwrócić na dobór jego pościeli, jako, że to właśnie w łóżeczku spędzi on większość ze swoich pierwszych kilku miesięcy życia.

Zalety pościeli bawełnianej

Jaka pościel dla niemowląt będzie najlepszym wyborem? Warto postawić na pościel bawełnianą, która jest przede wszystkim naturalna i ciepła, przez co dziecko będzie się czuło w niej komfortowo. Co więcej, może być ona prana w wyższej temperaturze niż pościele wykonane ze sztucznych włókien. Wysoka temperatura pomoże nam usunąć większość bakterii oraz kurzu, które mogą być szkodliwe dla niemowlaka. Wybierając tego typu pościel warto również zwrócić uwagę na to, czy jest ona antyalergiczna – alergia oraz inne choroby układu oddechowego są bowiem w obecnych czasach bardzo często występującymi dolegliwościami. Z bawełny wykonane powinno być także prześcieradło. Najlepiej wybrać model obszyty gumką.

O czym pamiętać kupując pościel dla niemowlaka?

Jaka pościel do łóżeczka małego dziecka sprawdzi się najlepiej? Wybierzmy taką, która przeznaczona jest specjalne dla niemowląt. Inne produkty zawierać mogą bowiem szkodliwe dla dzieci substancje takie, jak fosfor czy arsen. To samo dotyczy dziecięcego materaca. Komplet pościeli dla niemowląt nie powinien obejmować poduszki – główka noworodka spoczywać powinna bowiem na prześcieradle. Jest to najlepsza pozycja dla dziecka, która pozwala mu na swobodny oddech. Dla noworodków warto wybielać pościel dwukolorową, na przykład biało – czarną czy czarno – czerwoną. W tym wieku dzieci rozróżniają bowiem jedynie kilka intensywnych barw. Unikajmy wkładania do dziecięcego łóżeczka niepotrzebnych rzeczy – dzięki temu będziemy w stanie utrzymać pościel w czystości przez dłuższy czas.

Piękną pościel znajdziecie Państwo tutaj >>