krókie firnaki kuchenne

Jednym z centralnych miejsc w mieszkaniu jest kuchnia. Tutaj spędzamy znaczną część dnia przygotowując czy spożywając posiłki.
Dlatego tak ważny jest estetyczny, a zarazem funkcjonalny wystrój tego pomieszczenia. Jego dopełnieniem mogą być urocze krótkie firanki.

Trendy w stylizacji okien

Zanim wybierzemy kuchenne krótkie firanki do kuchni, warto zastanowić się nad trendami w stylizacji okien.
Obecnie w wielu domach możemy znaleźć firanki w stylu glamour, czyli połączenie bogatych wzorów palmetowych na tkaninach z prostymi często designerskimi meblami, styl minimalistyczny czy też polegający na grze faktur przy zastosowaniu tkanin ton w ton oraz zdecydowanie klasyczne aranżacje czerpiące inspiracje ze stylów historycznych.
Tak naprawdę wystrój uzależniony jest od tego, jak jaka pora roku, jaki mamy nastrój i czy dobrze się przebywając w pomieszczeniu z takim wystrojem.

A jak dobrać firany do kuchni?

Jeśli chodzi o dobór firan do kuchni w krajach skandynawskich najczęściej wybierają proste i nieposiadające wielu zdobień jednobarwne firany np. z woalu.
W przypadku wyposażenia innych pomieszczeń, takich jak: pokoje, salony, sypialnie, stosuje się bardziej odważne wzory i kolorystykę: koła, pasy, różnorodne motywy roślinne.
Zadaniem tych tkanin jest nadać pomieszczeniu charakter, dlatego używa się tkanin połyskujących, mieniących się srebrzystymi lub złotymi nitkami, czarujących kolorami.
Krótkie kuchenne firanki nadają pomieszczeniu większą objętość, widok z okna jest bardziej widoczny.
Często do aranżacji kuchennego okna stosuje się lambrekin, czyli krótką zasłonę, firankę zawieszoną na drążku, karniszu lub szynie.
W zależności od wysokości lambrekinu i sposobu jego zawieszenia może optycznie skrócić, wydłużyć, poszerzyć okno lub nadać opływowy kształt. Pod lambrekinem można ukryć detale, które nie są przeznaczone do eksponowania. Nadaje wnętrzu klasycznego stylu i prestiżu.
Krótkie firanki kuchenne, powinny pasować zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz
Różnorodność wzornicza oferowanych tkanin umożliwia dopasowanie tkaniny do każdego charakteru wnętrza.
Nie ma na co czekać, jeśli czujesz, że twoje okno w kuchni potrzebuję czegoś nowego, zacznij od zaraz.

Firany do kuchni znajdziesz tutaj: polskiefiranki.pl/firankikuchenne