Firanka dla dzieci Liski

Dekorowanie pokoju dziecka nie należy do łatwych zadań. Pierwszym i głównym powodem to ciągły rozwój dziecka. Dzieci rosną, a z ich wzrostem i rozwojem zmieniają się ich upodobania.
Gusta są różne, to samo tyczy się dzieci, które w swojej naturalności są bardziej wybredne.
Spróbujemy więc zastanowić się jak rozwiązać kwestię dekorowania pokoju dziecięcego oraz jak dobrać odpowiednią dekorację okienną.

Zanim zaczniemy dekorować okna naszych dzieci, warto zastanowić się co pasuje do naszego okna.
Niezależnie od tego, czy wybierzemy zestawienie firana + roleta, sama roleta czy firana + zasłona musimy wybrać materiał, z którego będzie ona wykonana.
Producenci oferują bardzo szeroki wybór materiałów z bohaterami bajek dziecięcych.
Nietrudno znaleźć firanki z Kubusiem Puchatkiem, ale czy to nie jest zbyt oklepane?

Może warto wymyślić coś kreatywnego?

Jeśli cały pokój jest w miarę neutralny to z pewnością wesoły i kolorowy wzór na firance doda wnętrzu cech wesołego pokoju dziecięcego.  Jeśli jednak w każdym elemencie pokoju naszego dziecka znajdują się różne kolorowe dodatki, bohaterowie z bajek, zaleca się, by firanka była gładka, bez wzorów i mocnych kolorów.

Może być ona kolorowa, ale niekoniecznie musi mieć wzór bajkowy. Ilość dekoracji może sprawić, że dojdzie do swego rodzaju kakofonii, a nadmiar bodźców płynących z otoczenia nie będzie sprzyjał wypoczynkowi naszej pociechy.

Mając ramy, które tworzą kolor pokoju oraz meble w nim ustawione trzeba zdecydować czy do dekoracji okna wybrać firany i zasłony lub rolety zasłony. Rolety nadają się lepiej do wnętrz nowoczesnych, z prostymi meblami. Rolety zaleca się również dla dzieci, które mają alergię, gdyż czyszczenie rolet nie jest problemem, można to zrobić na mokro. Ten sposób ułatwia nam szybkie porządki, ale również pozwala uniknąć nadmiernej ilości roztoczy.

Jaką tkaninę zatem wybrać?
Woal jest bardzo cienką tkaniną, drukowaną lub utkaną z jakimś wzorem, często jest bawełniana, świetnie przepuszcza powietrze oraz światło, idealna dla dzieci alergicznych.
Szyfon jest to tkanina bardzo przezroczysta o jedwabnym splocie, może być problem ze znalezieniem na niej kolorowych wzorów.
Tiul jest to tkanina plecionkowa, często o prostokątnych i sześciokątnych oczkach, przepuszcza powietrze, są różne kolory, idealnie nadaje się do pokoi dzieci, troszkę większych.

Szukasz firanek dla Twojego dziecka? Zobacz tutaj >>> polskiefirank.pl/firanki dzieciece